Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
49 %
3.6kmh
0 %
Mër
31 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Veliaj me sipërmarrësit në Rrogozhinë: Këtë javë votojmë në Këshillin Bashkiak të Tiranës tarifa zero e hapësirës publike për biznesin e vogël

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

840f22b24acc580697224151b1fdcc1b

Drejtuesi politik për PS në qarkun e Tiranës, Erion Veliaj dha një lajm të mirë për biznesin e vogël në kryeqytet.

Ai tha se këtë javë në Këshillin Bashkiak të Tiranës do të votohet tarifa zero e hapësirës publike për biznesin e vogël, për t’u ardhur në ndihmë pas vështirësive të kaluara këtë periudhë pandemie. Ai sugjeroi se këtë vendim ta marrin dhe bashkitë e tjera.

“E bëmë vjet, do ta bëjmë edhe sivjet për të gjitha bizneset kafe, lokale, që përdorin hapësirën publike. Do ta falim tarifën e hapësirës publike. Për 2-3 muaj u bllokua puna e tyre, është punuar vetëm brenda. Ndaj, do ta votojmë në Këshillin Bashkiak javën tjetër. Mund t’ua japim edhe juve një kopje të vendimit, se si ta aplikoni për të lehtësuar sadopak biznesin e vogël në Rrogozhinë”, sqaroi Veliaj.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img