Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Veliaj mbështet qëndrimin e SHBA: Boll folëm, edhe ata njohin 30 qershorin

spot_img

Lajme të ngjashëm

0e8b0035e2a420d77eadd70521f02cf9

Kreyebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj reagon pas deklartës së Shteteve të Bashkuara të cilat njohin 30 qershorin si datë zyrtare të mbajtjes së zgjedhjeve.

Nëpërmjet një komenti të shkurtër në Twitter, duke shpërndarë dhe deklaratën e Zëvendësndihmës Sekretari Amerikan të Shtetit, Matheë Palmer, Veliaj thotë se dhe amerikanët njohin 30 qershorin ndaj boll më me diskutime.

‘SHBA njeh daten 30 Qershor! Boll folëm’, shkruan Erion Veliaj, kryetar i Bashkisë së Tiranës.

Kujtojmë se në një intervistë për VOA se, Palmer deklaroi se SHBA njeh si datë zgjedhjesh 30 qershorin. Ai tha se procesi në 30 qershor duhet të jetë i qetë dhe transparent.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img