Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Veliaj: Kemi fituar 55% të votave te zona e Freskut, do punojmë edhe për ata që votuan kundër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka dalë në një deklaratë për mediat, i emocionuar për fitoren në zonën e Freskut.

Ai ka thënë se do të punojë njëlloj edhe për ata që kanë votuar kundër sepse presin më shumë prej tyre.

“Nga ky rezultat me 55% dua që ti falenderoj me zemër ata që na kanë dhënë kaq shumë besim dhe kaq shumë mbështetje.

E kemi lexuar me shumë kujdes edhe mesazhin që na kanë dhënë të tjerët, e cila pret me shumë.

Kam shumë i vetëdijshëm se zona si Astiri, si ish-liqeni i Thatë duke qenë se kanë qenë pjesë e ish-komunave,  në periferi të komunës dhe në periferi të qytetit, duke qenë se lipset ende të bëhet aty. Sapo kemi mbaruar me rrjetin e ujësjellës kanalizimeve.

Ne do tiu shërbejmë edhe atyre 55% atyre që na kanë votuar, por edhe atyre që presin më shumë nga ne”,- tha Erion Veliaj.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img