Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Veliaj jep lajmin e mirë: Nisin punimet për kompleksin e ri shkollor në kryeqytet; Shtatorin që vjen ‘Fresku’ me shkollat më të mira në vend

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj njofton përmes një statusi në Twitter se ka nisur puna për kompleksin e ri shkollor te zona e “Freskut”. Ai shkruan se shtatori që vjen do e gjejë këtë zonë me shkollat më të mira në vend.

“Nisem punimet per kompleksin e ri shkollor tek Fresku ne vendin ku me pare ishte IMT/PB, te cilet jane spostuar per t’i hapur udhe shkollave aq te nevojshme per komunitetin IKV-Fizike Berthamore-Qesarake-Dajt. Shtatori qe vjen e gjen Freskun me shkollat me te mira ne vend!”, shkruan Veliaj në Twitter.

Në zonën e “Freskut” do të ndërtohet parashkollor i ri, shkollë 9-vjeçare e re dhe një gjimnaz i ri, të gjitha në një hapësirë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img