Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
45 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Veliaj jep lajmin e mirë: Kaluam në Këshill Bashkiak 199 apartamentet e para në Kombinat, banorët firmosin kontratat këtë javë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6b49d404ca3c49e4c17872b3e349b62f

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dha një lajm të mirë, kur tha se sot janë kaluar në Këshill Bashkiak 199 apartamentet e para në lagjen e re në Kombinat.

Ai tha se banorët, shtëpitë e të cilëve u dëmtuan nga tërmetet, do të firmosin këtë javë që vjen kontratën.

“Kemi kaluar në Këshill Bashkiak 199 apartamentet e para në Kombinat, kontratat do firmosen javën tjetër. Jane miratuar edhe 188 pagesa cash për ata që kanë shtëpitë në fshatra malor të largët, dhe që thonë: E bëj vetë nëse firma nuk pranon. Kryeministri krijoi një mundësi që ne t’ua paguajmë cash, dhe secili merr kohën e vet që të rindërtojë shtëpinë, siç kishte bërë të parën. Kemi kaluar edhe 452 pagesa DS1-DS3 dhe 82 DS4. Nderkaq, gjithsej jane 752 shtëpi individuale, nga të cilat 200 janë dhënë, dhe pjesa tjetër është në përfundim e sipër”, sqaroi Veliaj

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img