Veliaj i bindur për mandatin e tretë: Unë dhe Edi Rama mund të bëjmë shumë për Tiranën dhe Shqipërinë

Publikuar tek: politike, më 21:43 24-09-2020 Veliaj i bindur për mandatin e tretë: Unë dhe Edi Rama mund të bëjmë shumë për Tiranën dhe Shqipërinë Erion Veliaj

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, është shprehur i bindur se Partia socialiste do të arrijë të fitojë mandatin e tretë qeverisës në zgjedhjet e 25 prillit.

Ai tha në emisionin “Opinion” se publiku e ka kuptuar se ai dhe Edi Rama mund të bëjnë më shumë për Tiranën dhe gjithë Shqipërinë.

Veliaj deklaroi se PS edhe në zgjedhjet e kaluara arriti të fitojë bindshëm, pasi qytetarët e dinë të dallojnë kush janë partitë që futen për plaçkë dhe ato që përveshin mëngët e futen për punë.

“Jemi rritur me 45 mijë vota, pra kemi shkuar në koalicion vetëm….Me ta morëm 108, plus ata 50 e ca. Ndërkohë që vetëm morrëm 155. Pse? Sepse edhe publiku e kuptoi që me duar të lira unë dhe Edi Rama mund të bënim shumë më shumë për Tiranën dhe ai për vendet e tjera të Shqipërisë ndërkohë që me një koalicion që vetëm shqyente plaçkën publike me duar të lidhura edhe publiku na dha më pak vota.Unë besoj që zgjedhja për të kandiduar vetëm edhe kësaj here është një zgjedhje që do shpërblehet sepse mileti di të dallojë kush janë partitë që futen për plaçkë dhe ato që përveshin mëngët e futen për punë”, tha Veliaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Unë juve ju ha për mëngjes’, plas mes Spiropalit dhe Endri Shabanit: S’kam frikë nga ju, ne dalim me emrin tonë në zgjedhje
»
Article Logic
Execution time: 0.013552904129028
array(1) { ["section"]=> string(107) "veliaj-i-bindur-per-mandatin-e-trete-une-dhe-edi-rama-mund-te-bejme-shume-per-tiranen-dhe-shqiperine-221567" }