Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
3.6kmh
75 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
12 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Veliaj e sulmoi nga News24 si parti në shkrirje e inatosur, Monika Kryemadhi i përgjigjet: T’i dalë për zot shkresave me firmë me vulë! Po lëshon vetëm vrer (DOKUMENTET)

Lajme të ngjashëm

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi i është përgjigjur kryebashkiakut Erion Veliaj, i cili me herët u shpreh se kanë qenë ish-ministrat dhe ish zyrtarët e LSI-së ata të cilët kanë menaxhuar gjithë procesin për inceneratorët.

Në një postim në Facebook,  Kryemadhi thotë se garanti i pagesës për inceneratorët është pikërisht  Veliaj me firmën e tij, duke shtuar se duhet t’i dalë  për zot firmës  dhe të bëjë transparencë.

Postimi i plotë i Kryemadhit:

Një votë për Erion Veliajn e inceneratorëve është votë dëm për një njeri që e pret qelia. Ngaqë e pret qelia, ndaj dhe është strukur në zyrë dhe lëshon vrer televiziv me regji të komanduar ndaj atyre që bëjnë transparencë për abuzimet e tij. E ftoj kryemashtruesin e bashkisë të shkojmë bashkë në Sharrë e t’i tregoj nga afër çfarë shërbimi mizerabël paguan Ai me 29 Euro/Ton i cili dhe krenohet . Garanti i pagesës është Erion Veliaj, me firmën e tij, fatin e koncesionit gjatë procedurës koncesionare e ka ndryshuar i vetëm Ai! Epo, ne transparencën kemi në dorë bazuar në dokumente me firmë dhe vulë. T’i dalë për zot firmës punëmadhi i Tiranës, të mos flasë nga zyra e bunkerizuar por të bëjë transparencë.

Më herët gjatë ditës së sotme, kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj u  shpreh në një intervistë në “News 24” se Tirana sot është shumë herë më e pastër se në kohën kur Bashkia drejtohej nga koalicioni Meta-Berisha.

Teksa ka folur për inceneratorët, ai ka thënë se kanë qenë pikërisht ish-ministrat dhe ish zyrtarët e LSI-së ata të cilët kanë menaxhuar gjithë këtë proces.

“Në të gjitha sondazhet janë nën 2%, në zhdukje, dhe sigurisht siç ndodh tipikisht në raste të tilla, sa më i vogël bëhesh, aq më i dhunshëm dhe vulgar bëhesh. Kështu që, unë ia qaj vërtet hallin. Thonë të njëjtat gjëra thjesht me një logo tjetër.

Si ka mundësi që deri në vitin 2019, LSI-ja dhe zonja në fjalë, bashkë me të shoqin president, nuk kishin asnjë problem me incineratorin? Sepse ishin zyrtarët e partisë së tyre që e menaxhonin këtë punë dhe kishin atë sektor. Do me thënë, vetëm pasi prishen me njëri – tjetrin këta janë gati që të djegin gjithë Shqipërinë. Do të thotë që zonjës Kryemadhi, zotit Meta, Saliut, Lulit etj, iu shijonte kontrata që kishin më përpara”, tha Veliaj.

Më shumë