Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Veliaj dhe Ambasadori i OSBE shërbejnë ushqim në qendra sociale, kryebashkiaku jep lajmin e BUKUR (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

fc436068d26225821575e151a6d0b27d

Në sajë të festës së Vitit të ri kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj së bashku me vullnetarë e bamirës kasë shpërndarë ushqim në qendrat sociale.

Gjatë ditës së sotme, Veliaj së bashku me Ambasadori i OSBE në Shqipëri Bernd Bochard, ka shërbyer ushqim në Qendrën Sociale ‘Gonxhe Bojaxhi’.

Me anë të një videoje në Facebook, Veliaj dha lajmin e mirë se do mundohet që shërbimin e ushqimit ta bëjë traditë çdo ditë të vitit.

‘Shumë njerëz, vullnetarë e bamirës janë përkushtuar në qendrat sociale këtë dhjetor.
Bashkë me mikun tim Bernd Bochard, shërbyem drekën festive në Qendrën Sociale “Gonxhe Bojaxhi”. 
Tani që kemi vendosur bazat e një qyteti social, e një qyteti të drejtë, kemi mundësi që ta vazhdojmë këtë traditë çdo ditë të vitit’, shkruan Veliaj krahas videos.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img