Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Vdiq shkrimtari im i preferuar William Shakespeare”, spikerja bën gafën në transmetimin live, ngatërron 81 vjeçarin me dramaturgun anglez

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një spikere lajmesh në Argjentinë, raportoi gabimisht vdekjen e të vaksinuarit të parë anti-Covid në  Britaninë e Madhe, duke e ngatërruar me shkrimtarin e madh William Shakespeare.

“Siç e dimë të gjithë, ai është një nga shkrimtarët më të rëndësishëm i gjuhës angleze për mua. Ai ka vdekur dhe lajmi na shokoi të gjithëve. Ai ishte njeriu i parë që mori vaksinën kundër koronavirusit. Ka vdekur në Angli në moshën 81 vjeç, ”shtoi spikerja e lajmeve duke mos e kuptuar gabimin në transmetimin e saj.

81-vjeçari William Shaakespeare, i cili mori vaksinën Pfizer e tij në muajin dhjetor, vdiq nga shkaqe ende të panjohura, konfirmuan të hënën zyrtarët britanikë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img