Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E premte, 24 Mars, 2023

Vdiq në detyrë, NATO mesazh ngushëllimi për Hasanajn: Po vuajmë humbjen e njërës prej nesh

Lajme të ngjashëm

NATO ka dhënë një mesazh ngushëllimi për vdekjen e oficeres shqiptare të Forcave të Armatosura Zarife Hasanaj në krye të detyrës.

Në faqen zyrtare të NATO-s janë publikuar foto nga ceremonia e nderimit në Letoni, ndërkohë që shprehen thellësisht të prekur nga humbja e Hasanajt.

“Me keqardhje te thelle vuajme humbjen e njeres prej nesh, OR-5 Zarife Hasanaj. Jemi te gjithe thellesisht te prekur nga humbja e Hasanaj dhe ne keto kohe te veshtira i shprehim ngushellimet tona familjes, miqve, kolegeve dhe te gjithe te afermve te saj. Ne qendrojme ne solidaritet me aleatet shqiptare dhe miqte tane ndersa vuajme humbjen dhe plagosjen e kolegeve tane te nato enhanced forward presence battle group’, thuhet në reagimin e NATO-s.

59808558_329783807576768_7454883763412008960_n.jpg

59630917_329783847576764_5737692135516274688_n.jpg

59735355_329783854243430_2039124797102751744_n.jpg

59737737_329783880910094_1778218483197149184_n.jpg

Më shumë