Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Vdes studenti amerikan që u dënua në Korenë e Veriut për vjedhjen e një posteri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Studenti amerikan i dënuar në Korenë e Veriut për vjedhjen e një posteri propagandues, Otto Warmbier, ka ndërruar jetë.

22-vjeçari kishte vetëm pak ditë që u kthye në shtëpinë e tij në SHBA pas lirimit nga Koreja e Veriut ku vuajti dënimin me 17 muaj burg.

Otto Warmbier kishte pësuar një dëmtim të rëndë në tru gjatë kohës që ndodhej në burg në shtetin diktatorial dhe ishte në gjendje kome gjatë kthimit në atdhe.

Ai u ndalua pas vjedhjes së një posteri propagandues në një dhomë hoteli të rezervuar vetëm për stafin. Përpara se ta lironin, 22 vjeçari pranoi fajin dhe kërkoi falje për “gabimin e rëndë”, në gjatë seancës gjyqësore. /Newsbomb.al

Më shumë

spot_img