Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Vdes punëtori në shtyllë, arrestohet menjëherë përgjegjësi teknik

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një punëtor i moshës 47-vjeçare ka humbur jetën ditën e djeshme në një karburant në Rrugën e Kombit teksa po punonte për montimin e një shtylle.

Sipas policisë që ka arrestuar përgjegjësin teknik, punëtori nga Vora ka rënë në kontakt me energjinë elektrike dhe ka gjetur vdekjen teksa po punonte pa respektuar rregullat e sigurimit teknik.

Njoftimi i policisë:

Më datë 22.07.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi Ç.A, vjeç 63, banues në Tiranë, përgjegjës teknik, pasi rreth orës 10.00, në Reps, në Rrugën e Kombit, Mirditë, tek një karburant, duke punuar për vendosjen e shtyllave ndriçuese të karburantit, duke mos respektuar rregullat e sigurimit teknik, shtetasi B. S, vjeç 47, banues në Vorë, Tiranë, ka rënë një kontakt me rrymën elektrike dhe ka vdekur.

Më shumë

spot_img