Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

Humb betejën me kancerin, ndahet parakohe nga jeta stilisti i famshëm i Louis Vuitton

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Stilisti i njohur i rrobave për meshkuj për Louis Vuitton, Virgil Abloh ka humbur betejën me kancerin në moshën 41-vjeçare.

Kompania franceze LVMH tha këtë të dielë se Abloh u nda nga jeta pas një beteje të gjatë disa vjeçare me sëmundjen e rëndë.

“Jemi të shokuar nga ky lajm”, tha pronari i kompanisë Bernard Arnault. “Virgil nuk ishte vetëm një dizajner gjeni, një vizionar; ishte gjithashtu një njeri me shpirt të bukur dhe me mençuri të madhe”.

Pavarësisht betejës me sëmundjen e rëndë, ai nuk hoqi kurrë dorë nga krijimtaria dhe dizajnimi, duke u bërë frymëzim për shumë të tjerë. Abloh kishte hapur edhe kompaninë e tij të veshjeve “Off-White”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img