Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
31 %
7.7kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vdes papritur këngëtarja e njohur, priste të publikonte këngën e re (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

07c2e49492b7d1531c815f4ee4842bec

Këngëtarja e njohur Mary Wilson nga Supremes ka humbur jetën në moshën 76 vjeç.

Ajo vdiq papritmas të hënën në mbrëmje në shtëpinë e saj në Las Vegas.

Lajmin e konfirmoi publicisti i saj.

Mary ishte e njohur më së miri për bashkë-themelimin e Supremes në moshën 15 vjeç së bashku me Diana Ross dhe Florence Ballard në Detroit.

Ajo qëndroi me treshen Motown Records deri në shpërbërjen e saj në 1977.

Vetëm dy ditë para vdekjes së saj, Mary ngarkoi një video në kanalin e saj në YouTube për të thënë se po planifikonte të lëshonte muzikë të re.

Ajo tha se kishte punuar me Universal Music për lëshimin e materialit solo, përfshirë albumin e pa publikuar Red Hot, të cilin e regjistroi në vitet 1970.

Mary u martua me ish-menaxherin e Supremes Pedro Ferrer në 1974 dhe ata u divorcuan në 1981.

Në 1994, djali 14-vjeçar i ish-çiftit Rafael u vra dhe Mary u plagos.

Shkaku i saj i vdekjes nuk është konfirmuar ende dhe publicisti i saj tha se shërbimet e varrimit do të jenë private për shkak të COVID, por një shërbim përkujtimor do të mbahet më vonë gjatë vitit.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img