Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
31 °
Sht
36 °
Die
36 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Vdes papritmas në moshën 66-vjeçare legjenda e boksit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a0c4f5a45c8ca030f58b8f65d2be44ab

Ish-kampioni i padiskutueshëm i botës në peshat e mesme, Marvin Hagler, ka vdekur në moshën 66-vjeçare. Familja e tij njoftoi se ai vdiq papritmas.

Amerikani e mbizotëroi divizionin e kategorisë së mesme nga viti 1979 deri kur pësoi humbje nga Sugar Ray Leonard në prill të vitit 1987.

“Sot, fatkeqësisht bashkëshorti im Marvelous Marvin vdiq papritmas në shtëpinë e vet këtu në New Hampshire”, ka thënë bashkëshortja e tij Kay Hagler.

Hagler i zhvilloi 67 luftëra gjatë karrierës së vet profesionale që zgjati 14 vjet.

Ai i fitoi 62 prej tyre, 52 me nokaut, deri barazoi në dy të tjera dhe u mposht tri herë.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img