Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Vdes në moshën 20-vjeçare patinatorja e njohur e Lojrave Olimpike

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fd5fd665ac8e20e38f325ffa6ac6f5c5

Patinatorja e njohur Ekaterina Alexandrovskaya, ka vdekur në moshën 20-vjeçare.

Ekaterina Alexandrovskaya ka lindur në Rusi, por në vitin 2016 ka marrë shtetësinë Australiane, ku dhe si përfaqësuese e saj mori pjesë në Lojërat Olimpike në vitin 2018, me partnerin e patinazhit Harley Windsor.

Lajmin e hidhur e ka bërë me dije Presidenti i ISU (Unioni Ndërkombëtar i Patinave), Jan Dijkema, i cili u shpreh se kjo ishte një humbje e madhe, ndërsa i ka shprehur ngushëllime familjes.

“Ajo ishte një patinatore e talentuar. Ne i shprehim ngushëllimet tona familjes për humbjen tragjike,” tha Dijkema.

Sakaq, nuk dihet edne shkaku që i mori jetën 20-vjeçares.

skynews-ekaterina-alexandrovskaya_5043414.jpgskynews-ekaterina-alexandrovskaya_5043417.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img