Vdes në mënyrë misterioze princi i Bruneit, njihej për jetën luksoze dhe miqësitë me të famshmit

Publikuar tek: bota, më 15:38 27-10-2020 Vdes në mënyrë misterioze princi i Bruneit, njihej për jetën luksoze dhe miqësitë me të famshmit

Princi Azim, djali i Sulltanit të Brunei, ka ndërruar jetë në moshën 38 vjeçare.

Azimi, i cili ishte i katërti në radhë për fronin e kombit të Azisë Juglindore dhe kishte reputacion në Hollywood si një prodhues filmi.

Qeveria nuk e bëri të ditur shkakun e vdekjes së tij.

Djali i dytë i lindur i sulltanit ishte i njohur për organizimin e ahengjeve ekstravagante me mysafirë të famshëm përfshirë Pamela Anderson, Janet Jackson dhe Mariah Carey.

Ai kishte prodhuar një pjesë të filmave, duke përfshirë shfaqjen në vitin 2014 "Ju nuk jeni ju" me protagonist Hilary Swank, duke ndërtuar një karrierë me kohë të pjesshme në industrinë e filmit pavarësisht zemërimit ndërkombëtar për lëvizjen e babait të tij drejt ndëshkimeve drakoniane në Brunei, shkruan CNN.

Varrimi i Azimit u bë të shtunën dhe vendi ka hyrë në një periudhë shtatë-ditore zije.

Kryeministri i Singaporit, Lee Hsien Loong, tha se Azimi "ishte i njohur për shpirtin e tij dashamirës dhe bujar dhe për përkushtimin e tij në qëllime bamirësie, arsimore dhe rinore".

princi_copy.jpg

prinbci_3_copy.jpg

princi_2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Acarohen francezët, gazetarja u kërkon myslimaneve që të heqin shamitë në nder të mësuesit të vrarë
VIDEO/ Ky është momenti kur EKZEKUTOHET me raketë ministri i Mbrojtjes në Armeni »
Article Logic
Execution time: 0.012010097503662
array(1) { ["section"]=> string(102) "vdes-ne-menyre-misterioze-princi-i-bruneit-njihej-per-jeten-luksoze-dhe-miqesive-me-te-famshmit-225369" }