Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Vdes në komisariat 27-vjeçari, Prokuroria nis hetimin, sekuestron kamerat e dhomave të sigurisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas lajmit për vdekjen e 27 vjeçarit, Enea Fito, në komisariatin e Korçës, Prokuroria sekuestron kamerat e dhomave të sigurisë.

Gjatë hetimit për zbardhjen e kësaj çështje, janë marrë në pyetje edhe policët të cilët ishin në detyrë gjatë ,mbrëmjes së djeshme. 

Ekspertiza mjeko-ligjore e 27-vjeçarit do të kryhet nga dy ekspertë, një i pavaruar dhe një i mjekësisë ligjore

Viktima Enea Ftoi, prej tre ditësh ndodhej në paraburgimin e Korçës pasi ishte ndaluar për vjedhje.  

Familjarë kanë kërkuar t’i bëhet ekspertiza pasi sipas tyre, djali është dhunuar në burg. Ata bëjnë me dije se kishin folur një ditë më parë me Enean dhe sipas tyre ai dukej i qetë. 

Policia thotë se nga kqyrja e trupit nuk janë konstatuar shenja dhune dhe nga informacionet paraprake dyshohet se viktima ka qenë përdorues i lëndëve narkotike.

 

Më shumë

spot_img