Hapësire reklamuese

Aktualitet

Vdes në aksident shqiptarja në Itali, plagoset rëndë vajza e mitur

Shkruar nga Newsbomb
Vdes në aksident shqiptarja në Itali, plagoset rëndë vajza e

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali ku një shqiptare ka humbur jetën dhe vajza e saj e vogël është plagosur rënë.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në provincën e Raguzës, ku 67-vjeçarja shqiptare e cila drejtonte një automjet tip “FIAT 500” është përplasur me një mjet tip “Toyota Yaris”.

Për pasojë ka humbur jetën shqiptarja ndërsa vajza e saj 10-vjeçare e cila ishte pasagjere, ka mbërritur në spital në gjendje të rëndë por fatmirësisht raportohet se është jashtë rrezikut për jetën.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur Policia dhe forcat e emergjencës, por ende nuk dihen shkaqet e këtij aksidentit të rëndë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese