Vdes “Mbreti i unazave” në moshën 93 vjeçare

Publikuar tek: bota, më 13:15 11-06-2015 Vdes “Mbreti i unazave” në moshën 93 vjeçare

Mbreti i Unazave, Christopher Lee i cili ka luajtur në “Stars Wars”,  vdiq  në Chelsea  në moshën 93-vjeçare. Ylli,  i cili ka luajtur Saruman në Mbretin e Unazave  është trajtuar në spital për probleme të frymëmarrjes dhe  të zemrës në 3 javët e fundit.

I njohur si Mbreti unazave, Lee u shfaq në  supersukseset e filmave “ Dark Shadows”, Hugo dhe Hobbit.

Ai gjithashtu njihet për filmat e tij horror , por filmi i tij i parë erdhi në vitin 1957 kur ai u shfaq si krijesë në mallkimin e Frankenstein. Christopher Lee ka qenë një ndër aktorët më të paguar në historinë e filmave. Gjatë karrierës së tij ai ka mundur të grumbullojë miliarda lekë vetëm nga rolet e tij si aktor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohet lulja e legjendave që çel një herë në 3 mijë vjet
Fotogaleri / Ky fshat i braktisur ka ngrirë në kohë »
Article Logic
Execution time: 0.011472225189209
array(1) { ["section"]=> string(48) "vdes-mbreti-i-unazave-ne-moshen-93-vjecare-13283" }