Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Shuhet ikona e ekranit italian Raffaella Carra

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndahet nga jeta në moshën 78-vjeçare këngëtarja, prezantuesja dhe aktorja e njohur italiane Raffaella Carra.

Ajo është autore e dhjetra këngëve të njohura, ka luajtur në disa filma si dhe ka drejtuar një sërë emisionesh të njohura si “Domenica in”, “Ma che sera”, “40 minuti con Raffaella” dhe “Carramba Che Sorpresa”.

Raffaella Cara ka prezantuar gjithashtu spektaklin e famshëm italian “Sanremo” si dhe ka marrë pjesë në Eurovision.

“Raffaella na ka lënë. Ajo shkoi në një botë më të mirë, ku njerëzia e saj, e qeshura e saj e pagabueshme dhe talenti i saj i jashtëzakonshëm do të shkëlqejnë përgjithmonë”, me këto fjalë e ka e ka bërë të ditur lajmin e trishtë koreografi Sergio Iapino.

Ikona e spektaklit italian, Carra vuante prej vitesh nga një sëmundje e rëndë.

Më shumë

spot_img
spot_img