Vdes gjatë lindjes nëna e infektuar me koronavirus në Londër

Publikuar tek: bota, më 12:58 07-04-2020 Vdes gjatë lindjes nëna e infektuar me koronavirus në Londër Foto nga spitali ku humbi jeten gruaja e infektuar

Një grua në Londër, e infektuar me koronavirus, ka humbur jetën kur po sillte në jetë fëmijën e saj.

Gruaja vdiq në spitalin Whitington, në Archëay, në Londër, pas lindjes së fëmijës, i cili ka mbijetuar.

Nuk dihet nëse ajo vuante nga ndonjë sëmundje tjetër, por është bërë e ditur se vdiq nga koronavirusi, raporton “Daily Mail”.

Foshnja e saj besohet se është mirë, dhe nuk mendohet të jetë i infektuar, ndërsa familja e saj ndjehet e shkatërruar.

Lajmi vjen vetëm pak ditë pasi një foshnje e porsalindur u bë pacienti më i ri në botë që rezultoi pozitiv me koronavirus.

25952498-0-image-a-1_1584136172617.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01158595085144
array(1) { ["section"]=> string(67) "vdes-gjate-lindjes-nena-e-infektuar-me-koronavirus-ne-londer-201713" }