Vdes aktori i njohur amerikan Raymond G. Allen

Publikuar tek: bota, më 16:07 11-08-2020 Vdes aktori i njohur amerikan Raymond G. Allen

Aktori i njohur amerikan Raymond G. Allen, ka ndërruar jetë në moshën 92-vjeçare.

Lajmin e hidhur e ka bërë me vajza e tij, Ta-Ronce Allen, me anë të një postimi në ‘facebook’.

Familja e tij ka njoftuar se Allen ka vdekur në shtëpinë e tij. Raymond u bë i famshëm me rolin e xha Woodyt që kishte tek seriali “Sanford and Son”. Gjithashtu ai ka marrë pjesë në filmat ‘Starsky dhe Hutch’, ‘The Jeffersons’ e shumë filma të tjerë.

Aktori që prej vitit 2016 vuante nga një sëmundje në mushkëri.

31824262-8615991-image-a-22_1597156593676.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Më shumë se tre muaj e 'pastër', infektohet sërish me Covid Zelanda e Re
Sekuestrohen në Itali 10,000 maska të prodhuara në Shqipër, ja çfarë rezultoi »
Article Logic
Execution time: 0.015639066696167
array(1) { ["section"]=> string(52) "vdes-aktori-i-njohur-amerikan-raymond-g-allen-216822" }