Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Vdes 58-vjeçarja e prekur me Covid, Ministria e Shëndetësisë: Ndërroi jetë nga një sëmundje tjetër

spot_img

Lajme të ngjashëm

84b02b03210fbd5fc57d87a2d95f91c6

Rastet me Covid në vendin tonë sa vijnë e shtohen, teksa ditët e fundit ka pasur edhe vdekje. Mësohet se para 3 orësh ka ndërruar jetë një person tek Infektivi, një grua 58-vjeçare.

Ndërkohë ka reaguar dhe Ministria e Shëndetësisë, e cila përmes një njoftimi thotë se gruaja ka humbur jetën nga tumori, dhe ishte asimptomatike.

58-vjeçarja vuante nga leukoza akute, formë e rëndë progresive si dhe semundje të tjera bashkëshoqëruese, diabet mellitus, hipertension.

Reagimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

Ministria e Shendetesise sqaron se, referuar shërbimit infektiv, pacientja 58 vjecare që ka ndërruar jetë ka qenë asimptomatike për Covid-19 dhe ka ndërruar jetë si pasojë e sëmundjes tumorale.

58 vjecarja vuante nga leukoza akute, formë e rëndë progresive si dhe semundje të tjera bashkëshoqëruese, diabet mellitus, hipertension.

Më shumë

spot_img