Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
38 °
Sht
33 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vdekja tragjike e familjes Haliti, flet mjeku i qëndrës Shëndetësore në Manzë: Nuk kanë referuar se kishin konsumuar kërpudha

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mjekët kanë dhënë detaje të reja në lidhje me ngjarjen e rëndë që ka ndodhur në Gjirin e Lalzit, ku humbën jetën antarë të familjes Haliti.

Dyshohet se nëna e moshuar, djali i saj dhe nusja, Afrimi, Ferdinazja dhe Elfetja, kishin dalë në pyll për të mbledhur kërpudha dhe më pas i kanë konsumuar ata, dhe janë helmuar.

Mjekët në Manzë ku u paraqit edhe familja Haliti për herë të parë thonë se ata kishin shkuar vetë në spital dhe se nuk kishin thënë se kishin konsumuar kërpudha.

“News24” raporton se në banesë janë gjetur kërpudha në tavolinë si edhe në një tavë të gatuara, të cilat një pjesë është konsumuar nga të ndjerit.

Kujtojmë që tre antëratë e familjes Haliti pasi kishin shfaqur shenjat e helmimit kishin shkuar në spitalin e Mazës, më pas në Durrës dhe nga atje me urgjencë për në Tiranë ku edhe ndërruan jetë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img