Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vdekja ‘thriller’ e ish-ministrit grek, dy skenarët që autoritetet po hetojnë për aksidentin (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ce9ad9399be62016dbee22e467c33add

Autoritet greke kanë nisur hetimin pas vdekjes së ish-ministrit gjatë qeverisës së Pasok, Sifi Valvrakis, i cili u gjet pajetë në zonën e detit pranë Eretria.  

78-vjeçari kishte hyrë në detë për të peshkuar me anë të një motorbarke por duket se koha e keqe bëri që barka të përmbysej.

Valvrakis ra në ujë dhe u gjet nga polumbarët i goditur në kokë dhe me një gisht të prerë të dorës së majtë.

Policia helene e ka bazuar zbardhjen e ngjarjes në 2 pista: ose Valvrakis ka rrëshqitur dhe ka rënë në ujë e më pas është goditur nga helikat e barkës, ose barka është përplasur me një varkë tjetër duke u përmbysur.

Trupi i 78-vjeçarit u gjet në det pranë një ishulli të vogël në zonën e quajtur “Pezonisi” ose “Ishulli i ëndrrave”. 

Sipas gruas së tij, Sifis Valyrakis ishte larguar nga Eretria në orën 2 të pasdites me një anije private e cila më vonë u gjet nga një anije peshkimi e bllokuar në juglindje në ishullin Agia Triada (Aspronisi) pa persona në bord.   

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img