Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Vdekja në rrethana misterioze e 4 turistëve në Qerret, reagon ambasada ruse: Jemi në kontakt me agjencitë ligjzbatuese, presim hetim të plotë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada ruse në Shqipëri ka reaguar për herë të parë rreth vdekjes misterioze të 4 turistëve rusë në Hotel Gloria në Qerret 2 ditë më parë.

Ambasada thotë se ëhstë në kontakt të vazhdueshëm me agjencitë ligjzbatuese shqiptare, teksa kërkon hetim të plotë nga ala shqiptare rreth shkaqeve të vdekjes së viktimave.

Kujtojmë se 4 turistët rusë u gjetën pa shenja jete në hotel, por end enuk dihet se çfarë e ka shkaktuar vdekjen e tyre. Fillimisht u tha se ata ishin asfiksuar në ambientet e saunës, ndërsa më vonë u raportua se u gjetën tëvdekur pranë pishinës. Autoritetet po vijojnë hetimin për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Postimi i ambasadës ruse:

Rreth vdekjes së katër shtetasve rusë në Shqipëri

Ambasada ruse në Shqipëri konfirmon vdekjen e katër shtetasve rusë (Natalia Burenkova, Sergey Burenkov, Ekaterina Burenkaya dhe Nikita Belousov) në një hotel afër qytetit Kavajë. Departamenti Konsullor i Ambasadës është në kontakt të vazhdueshëm me agjencitë ligjzbatuese të vendit dhe po heton rrethanat e asaj që ka ndodhur. Ne presim një hetim të plotë nga pala shqiptare rreth shkaqeve të vdekjes së rusëve. Janë njoftuar të afërmit e të ndjerëve. Do të ketë riatdhesim të trupave në vendlindje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img