Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
18 °
Die
17 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Vdekja misterioze e 23 vjeçares nga Delvina, daja: Nuk ishte besimtare e ndonjë feje, për shkrimet në trup…(E PLOTË)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë, ku një 23-vjeçare, Evgjeni Baxho nga Delvina, studente në Tiranë humbi jetën.

Si fillim u tha se e reja humbi jetën pas një infeksioni nga dhëmballa, por ditën e djeshme nga disa dokumenta të Policisë Gjyqësor, thuhej se në trupin e vajzës ishin gjetur shenja të panjohura të bëra me lapostil.

Por daja i 23-vjeçares ka treguar se nuk kishte informacione se vajza predikonte ndonjë besim fetar dhe se për shenjat në trup ka dëgjuar nga media.

“Me Evgjenin flisja shpesh në telefon nuk  me kishte shprehur asnjë shqetësim. Sipas tij nuk ishte besimtare, nuk ka shkuar kurrë në kishe apo xhami. Për shkrimet në trupin e mbesës kam dëgjuar nga mediat”, ka thënë ai, raporton “abcneës”.

Mësohet se vazja jetonte me gjyshërit në Delvinë, dhe se prindërit ishin të ndarë dhe se nuk i kishte takuar për 13 vite.

Vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

LEXO EDHE: U tha se humbi jetën nga infeksioni në dhëmballë, zbulohen detaje TRONDITËSE nga vdekja e 23-vjeçares; kishte në trup shenja të bëra me lapostil

Më shumë
spot_img
spot_img