Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Vdekja e Xhorxh Flojd dhe protestat antiraciste në SHBA, Mozzik publikon foton e rrallë

spot_img

Lajme të ngjashëm

6aa9d998d56fb9d3652044917e6ef960

Vdekja e afro-amerikanit Xhorxh Flojd në Minneapolis, si pasojë e presionit që ushtroi me gju një polic i bardhë gjatë arrestimit, ka shkaktuar protesta të masive në SHBA.

Njerëzit me ngjyrë atje, por edhe të bardhët, janë bërë bashkë për të protestuar kundër racizmit dhe policisë që sipas tyre, dhunon afro-amerikanët. Ndërkohë, shumë personalitete të botës së showbiz-it, hollivudit dhe politikës kanë reaguar, duke u solidarizuar me njerëzit me ngjyrë.

“I cant breathe, black lives matter”, janë disa prej sloganeve që janë bërë virale tashmë në rrjete sociale. Ndërkohë reperi kosovar Mozzik ka gjetur mënyrën e tij origjinale për të reaguar.

Ai ka publikuar në Instagram dy foto, ku duket me dy djem me ngjyrë, që bëjnë simbolin e shqiponjës me duar.

mozzik.JPG

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img