Hapësire reklamuese

Bota

Vdekja e Navalny, Biden: SHBA po mendon për sanksione të tjera për Rusinë

Shkruar nga Newsbomb
Vdekja e Navalny, Biden: SHBA po mendon për sanksione të tjera

Presidenti i SHBA Joe Biden tha se po konsideron vendosjen e sanksioneve shtesë kundër Rusisë së homologut të tij Vladimir Putin, tre ditë pas vdekjes së Alexei Navalny.

"Ne tashmë kemi sanksione të vendosura, por tani po mendojmë për të tjera", u tha gazetarëve udhëheqësi amerikan, i cili e quan Putinin përgjegjës për vdekjen e Navalny.

SHBA dhe Bashkimi Evropian kanë vendosur tashmë një sërë sanksionesh kundër Moskës që nga lufta që çoi në pushtimin e Ukrainës nga Rusia më 24 shkurt 2022.

Por duket se pas vdekjes së Navalny si SHBA dhe Bashkimi Europian po përgatisin sanksione të reja për Rusinë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese