Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Vdekja e gazetarit në Ukrainë, reagon “New York Times”: Nuk ishte me detyrë nga ne…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëvendës kryeredaktori i “New York Times”, Cliff Levy, ka reaguar për vdekjen e gazetarit Brent Renaud në Ukrainë.

Ai shpreh keqardhjen për vdekjen e gazetarit, por thotë se Renaud nuk ishte i dërguar nga “New York Times”në Ukrainë, pasi ai i ka shkëputur marrëdhëniet me median që në vitin 2015.

“Nytimes është thellësisht i pikëlluar kur mësoi për vdekjen e një gazetari amerikan në Ukrainë, Brent Renaud. Brent ishte një fotograf dhe regjisor i talentuar, por ai nuk ishte në detyrë me nytimes në Ukrainë”, shkruan ai.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img