Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

Vdekja e Enea Ftoit, e shoqja apelon për ndihmë: Do vras veten, fëmijët disa ditë pa ngrënë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pak kohë pas vdekjes së Enea Ftoit në Komisaritain e Korçës, pasi dyshohet se është dhunuar nga efektivët e policisë, bashkëshortja e tij, Entela Ftoi apelon për ndihmë.

Sipas saj, deri më sot askush nuk i ka ofruar ndihmë. Gjithashu bashkëshortja e Enea Ftoit është shprehur se do të vrasë veten nëqoftë se nuk merr ndihmë për të mbijetuar.

“Prej dy javësh fle se bashku me tre fëmijët jashtë. Flemë tek pazari dhe në lulishtet e qytetit. Nuk kam asnjë të ardhur. Fëmijët prej disa ditësh që nuk ushqehen. Askush nuk më ka ofruar ndihmë. Kërkoj një shtëpi ku të strehohem bashkë me fëmijët. Ne te kundërt, do var veten. Policia qe me vrau burrin, të na vrase edhe ne”, shprehet Entela në një prononcim për ‘News24’.

Enea Ftoi ka ndëruar jetë në ambientet e Komisariatit të Korçës, ndërsa ishte arrestuar tre ditë më parë për vjedhje me dhunë.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img