Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Vdekja e dy elektriçistëve në Fier, gjykata lë të lirë drejtorin dhe inxhinerin e OST

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Fierit ka dhënë masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për dy të arrestuarit, drejtorin e OST-së Andi Prifti dhe inxhinierin Eriseld Lala.

At u arrestuan pak ditë më parë për shpërdorim detyre, pas vdekjes së dy elektriçistëve në Jagodinë të Roskovecit.

Kujtojmë se dy elektriçistët, Gjergji Duka, 50 vjeç dhe Bashkim Saliasi, 64 vjeç, humbën jetën pasi shtylla e tensionit të lartë në të cilën ata po punonin u rrëzua.

Andi Prifti dhe Eroseld Lala u akuzuan se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kishin urdhëruar dy elektriçistët që të kryenin punime në mënyrë të kundraligjshme në linjën 110 KV në Jagodinë, Fier, ku si pasojë kanë gjetur vdekjen gjatë punimeve.

Më shumë

spot_img
spot_img