Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Vdekja e bilbilit të këngës shkodrane, Kryemadhi vizitë ngushëllimi në familjen e Shyqyri Alushit: Ndjesë për harresën e pafalshme!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7222afd0c47379349db937b1ac5635ab

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi shpeh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Shyqyri Alushit, ‘bilbili’ i këngës shkodrane.

Kryemadhi ka shkuar për vizitë ngushëlluese në familjen e të ndjerit, i cili u nda nga jeta mbrëmjen e djeshme. Mes të tjerash, kryetarja e LSI kërkon ndjesë për harresën e pafalshme dhe mirënjohjen e munguar të institucioneve shqiptare, siç e quan ajo.

Postimi:

Një jetë në këngë – faleminderit Shyqyri Alushi!

Nderim dhe ndjesë për Shyqyri Alushin, bilbilin e këngës qytetare shkodrane, i cili u nda nga jeta, për të mbetur i përjetshëm me këngën e tij!

Nderim për një jetë në këngë, mirënjohje për dashurinë e fisme që na fali, ndjesë për harresën e pafalshme dhe mirënjohjen e munguar të institucioneve shqiptare!

Ngushëllime familjes, ngushëllime komunitetit të artistëve shkodranë e gjithë Shkodrës për humbjen e pazëvendësueshme!

U prehtë në paqe dhe i ndrittë shpirti në përjetësi si kënga e tij!

Faleminderit Shyqyri Alushi!

53435196_2034476979998367_8816041276987146240_n.jpg

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img