Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Vdekja e basketbollistit shqiptar, kryeministri mesazh ngushëllues: Po festonte ditëlindjen

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Basketbollisti 27 vjeçar i përfaqësueses së Kosovës, Gazmend Sinani ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti të ndodhur mëngjesin e sotëm në Gjakovë. Në aksident mbetën të plagosur edhe basketbollistët Granit e Fisnik Rugova, Altin Morina dhe fizioterapeuti i reprezentacionit Kujtim Shala.

Ndërkaq, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj jep mesazh ngushëllues për humbjen e madhe.

“Tronditës lajmi për vdekjen tragjike të anëtarit të përfaqësueses sonë në basketboll, Gazmend Sinani, i cili po festonte ditëlindjen. Familjes Sinani, miqve dhe FBK-së ngushëllimet më të sinqerta, kurse të lënduarve Granitit, Fisnikut, Altinit dhe Kujtimit u dëshiroj shërim të shpejtë”, shprehet Haradinaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img