Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vdekja e 3 anëtarëve të familjes Haliti, QSUT nxjerr diagnozën: Ja nga çfarë ndërruan jetë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

QSUT ka treguar diagnozën e shkakut të vdekjes të tre anëtarëve të familjes Haliti nga Gjilani.

Sipas QSUT-së, ata kanë ndërruar jetë nga helmimi i kërpudhave. Në një prononcim për mediat, spitali ka sqaruar se ata u paraqitën në një gjendje shumë të rëndë.

“Paraditen e dt. 06.05.2021 në Urgjencën e Sëmundjeve të Brendshme QSUNT, pacientët I. H mosha 78 vjec, A. H mosha 56 vjec dhe F. H mosha 47 vjec, janë paraqitur me ambulancë, me diagnozë “intoksikacion nga kërpudha. Gjendja e pacientëve paraqitej e rëndë.

Pasi i jane kryer gjitha ekzaminimet dhe konsultat sipas protokolleve mjekesore te urgjences dhe jane hospitalizuar fillimisht ne Shërbimin e Toksikologjisë dhe pas dhe në mbrëmje për shkak se gjendja e tyre u përkeqësua u trasferuan në Shërbimin e Reanimacionit Qendor.

Pavaresisht perpjekjeve te mjekeve, ata kanë ndërruar jetë pranë ketij sherbimi : pacientja I. H dt 06.05.2021, pacienti A. H ne dt. 07.05.2021 dhe pacientja F. H ne dt. 08.05.2021″, thuhet në reagimin e QSUT-së.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img