Hapësire reklamuese

Aktualitet

Vdekja e 28 vjeçarit te "Rogner", përfaqësuesit e hotelit: Nuk dimë çfarë e shkaktoi

Shkruar nga Newsbomb
Vdekja e 28 vjeçarit te "Rogner", përfaqësuesit e

Një ngajarje e rëndë ndodhi disa ditë më parë në Tiranë, ku 28 vjeçari Ajdin Mustafa ra nga ballkoni i "Hotel Rogner" dhe humbi jetën.

Ai kishte ardhur nga Maqedonia e Veriut dhe kishte 2 ditë që qëndronte në atë hotel, por shkëputja e kangjellave të ballkonit i mori jetën.

Për ngjarjen e rëndë policia e Tiranës procedoi në gjendje të lirë administratorin e hotelit ‘Rogner’ dhe përgjegjësin e mirëmbajtjes për shkelje të rregullave të mbrojtjes në punë.

Burime nga Prokuroria e Tiranës bëjnë me dije se hetuesit janë të bindur se shkak për ngjarjen aksidentale të të riut është bërë amortizimi i kangjellave.

Euroneës Albania iu drejtua zyrtarisht përfaqësuesve të hotel “Rogner”. Në përgjigjen e dhënë ata thonë se nuk e kanë të qartë shkakun që solli vdekjen e 28-vjeçarit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese