Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vdekja e 16 vjeçares nga Saranda, pas dy vitesh Prokuroria e Janinës akuzë për vrasje ndaj taksistit, Newsbomb zbardhi ekspertizën e mjekut grek

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b61ba0575ba650b6e2b511023b28b46c

Më shumë se dy vite nga vdekja e 16 vjeçares nga Saranda, Kostandina Anagnosti, Prokuroria e Janinës ka ngritur akuzë ndaj taksistit Spiro Papa, i cili kishte edhe një lidhje me nënën e vitkimës.

Ishte Papa ai që dërgoi të vdekur në spitalin e Saradnës, më 14 nëntor të 2014-ës, 16 vjeçaren. Prokuroria e Sarandës e cilësoi ngjarjen si vdekje natyrale por familjarët e vajzës së mitur nuk ranë dakord duke kërkuar vijimin e ekspertizës mjeko-ligjore.

Një vit pas vdekjes, më 18 shtator të 2015-ës, Newsbomb.al publikoi zbardhjen e plotë të ekspertizës të bërë nga mjeku grek dhe shqiptar.

Newsbomb mundi të sigurojë gjithashtu foto të viktimës së cilës në mënyrë te dukshme i ishin shkaktuar shenja pas qafe dhe pikërisht këtu qëndron dhe gjithë misteri i vdekjes së Kostandina Anagnostit.

Në foto, sipas ekspertëve janë evidentuar dy dëmtime (dërmishtje me ngjyrë të kuqe), për të cilat eksperti mjeko-ligjor E.SH nuk shprehej fare në akt ekspertimin mjeko-ligjor nr 513 të datës 16.11.2014 pranë spitalit “Petro Nako” Sarandë.

Ndërkohë, babai i Kostandinës ka hedhur më parë dyshime se vajza ishte lënë shtatzënë nga Spiro Papa, i cili ishte gjithashtu vrasësi i saj.

Lexo edhe: Zbardhen ekspertizat e mjekut grek dhe shqiptar për vdekjen e 16-vjeçares, shenjat pas qafe prova (Foto)

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img