Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Vdekja e 13-vjeçarit në Vlorë, zbardhen detajet

spot_img

Lajme të ngjashëm

6115a9c5c73b97bb52c1a4df7d7409d5

Zbardhen detaje nga vdekja e 13-vjeçarit në Novoselë të Vlorës.

Sipas njoftimit të policisë i mituri dyshohet se është vetvrarë aksidentalisht me armë zjarri.

13-vjeçari i identifikuar si Mertjan Aliaj, kishte debatuar me prindërit pasi kishte lëvizur makinën pa leje.

Pas debatit i mituri ka shkuar pranë një ndërtese e cila përdorej si stan për bagëtitë nga familja e tij, pak metra larg shtëpisë.

Mertjan Aliaj u gjet i vdekur nga babai i tij, me një plagë në kokë të shkaktuar nga arma e zjarrit.

13-vjeçari i ka dhënë fund jetës së tij me një armë zjarri tip Pistoletë TT, të cilën nuk dihet se ku e ka marrë

Informacion paraprak nga Policia:

Më datë 10.09.2018, rreth orës 16:40, në fshatin Fitore, Vlorë, dyshohet se është vetvrarë aksidentalisht me armë zjarri një djalë i mitur me gjeneralitetet M.A., 13 vjeç.

Në momentin e ngjarjes, fëmija ka qenë vetëm duke luajtur në një godinë ngjitur me banesën, ky dyshohet se është vetëvrarë aksidentalisht me armë zjarri tip Pistoletë TT.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img