Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
49 %
3.6kmh
0 %
Mër
31 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vazhdon sherri mes Xhensilës dhe gazetarit: Mos më bëj viktimën dhe hiq dorë nga pyetjet idiote, se të jap ca shuplaka…(E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ad7951e54a9a4df4d95accd8888451d0

Gazetari Ronaldo Sharka është konfliktuar me Xhensila Peren gjatë emisionin të tij pak ditë më parë.

Por duket se debati nuk ka mbetur vetëm në emision, por ka vazhduar edhe jashtë saj.

Gjatë emisionit Ronaldo e pyeti Xhensilën rreth komenteve që qarkullojnë në rrjet, teksa i tha “Ty të quajnë imorale”. Kjo nuk u prit aspak mirë nga Xhensila, e cila i tha: “Opinioni publik thotë që ti je gej. E vërtetë është?”.

Debati kaloi në ofendime personale dhe herë kërkohej që të ndërpritej intervista, e herë jo.

Ndërkohë Ronaldo së fundmi shkruajti në Instastory: “Mund të mos e kisha transmetuar për të shmangur tronditjet e familjes time, por ju mund ta shihni, sepse jam me të vërtetën dhe do jem deri në fund. Edhe njëherë, turp të vi Madre Teresa”.

Nuk kaloi shumë dhe Xhensila i ktheu përgjigje duke shkruar se nëse emisioni nuk do transmetohej, ai do përfundonte në gjyq.

“Po e bëj dhe një shkrim se mesa duket live se paske kuptuar:-Emisioni do trasmetohej sepse në të kundërt do përfundoje në gjyq.

-Nëse tani tu kujtua familja , përpara se të përgatisje skenarin duhej të merje parasysh që edhe e ftuara jote e cila të jep klikimet e lakuara e ka një të tillë e cila po ashtu lëndohet kur ju quan vajzën imorale.

-Nëse e quan veten gazetar , minimalisht duhet të njohësh rregullat bazë të gazetarisë , në të kundërt dil e bëj llogje në lagje e nëpër shkallët e pallatit.

-E fundit , kur përgatit pyetjet përgatitu edhe për përgjigjet se jo gjithmonë e ftuara do përdorë diplomacinë por mund të të kthehet me të njëjtën monedhë dhe mesa duket ti di vetëm të hedhësh.

Kështu që kurseja vetes rolin e viktimës dhe hiq dorë nga pyetjet idiote dhe denigruese se jo vetëm ti por çdokush që do guxojë ti bëjë do marrë vetëm shuplaka.”, shkruan moderatorja.

1-5.jpg2-4.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img