Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Vazhdon ‘MASAKRA’ në lumin Osum, kompania që merr inerte nuk pyet as për shtetin, hapja e gropave të thella rrezikon përmbytjen e zonës (FOTO-VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ec9c1dcf8d851181147d18a322dba5b8

Vazhdon masakra në lumin Osum, aty ku çdo ditë punohet me instensitet për të marrë inerte, por kjo po shkakton prishjen e shtratit të lumit, raporton newsbomb.

Prishja e shtratit të lumit sjell edhe rrezikun për përmbytjen dhe shembjen e disa shtëpive që gjenden aty afër, të cilat janë të ndërtuar 30 vite më parë me lejen e bashkisë.

Burime për newsbomb.al nga Berati bëjnë me dije se nga marrja e inerteve janë krijuar gropa të thella, për të cilat do të duhen shumë vite para se të mbushen sërish, ndërkohë që rruga e fshatit Bilça që ndodhet buzë lumit është plasaritur.

Edhe pse banorët e zonës janë ankuar disa herë pranë organeve kompetente, por asnjë nga institucionet nuk e ka ka marrë parasysh kërkesën e tyre.

133910582_245016643637684_8385462231906842904_n.jpg133663159_326969318389179_1442232298672204037_n.jpg134045441_438639640508806_7773028383526581257_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img