Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
54 %
5.1kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Vazhdon “kaosi”, APD: Deri në 30 gusht, asnjë nisje nga Porti i Durrësit drejt Ankonas, lundrimet nga Bari vijojnë normalisht

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Porti i Durrësit njofton se deri më datë 30 gusht, e deri në një njoftim të dytë, nuk do të ketë asnjë nisje nga ky Port drejt Portit të Ankonas. Kjo, për shkak të avarisë që ka pësuar një nga anijet e linjës GNV.

Lundrimet ditore drejt Barit me linjat Adria Ferries dhe Duni Port Agency/Ventouris (shih foton bashkëlidhur), do të vijojnë lundrimet normalisht gjatë ditës së sotme dhe përgjatë fundjavës, (28-29.08.2021).

NJOFTIM për pasagjerët të cilët duhet të udhëtojnë nga Porti i Durrësit drejt Italisë në datat 27-29.08.2021:

Për arsye të avarisë së rendë të anijes së linjës GNV në Itali, NUK do të ketë nisje nga Porti i Durrësit drejt Ankonës deri në datën 30.08.2021 dhe deri në një njoftim të dytë mbi rikthimin në funksion të linjës.

Lundrimet ditore  drejt Barit me linjat Adria Ferries dhe Duni Port Agency/Ventouris (shih foton bashkëlidhur), do të vijojnë lundrimet normalisht gjatë ditës së sotme dhe përgjatë fundjavës, (28-29.08.2021).

Për orarët e nisjes së trageteve në kohë reale, mund të klikoni në faqen zyrtare te Autoritetit Portual Durrës, ëëë.durresport.al , në Rubrikën PASAGJERËT

Ftojmë udhëtarët të kontaktojnë për çdo paqartësi me agjencitë ku kanë rezervuar biletat e udhëtimit, si dhe në linjën tonë të GJELBËR 0800 73 74 në funksion 24 h.

Gjithashtu rikujtojmë udhëtarët dhe drejtuesit e automjeteve për detyrimin e tyre të respektojnë protokollet anti-Covid, distancat e sigurisë dhe mbajtjen e maskave në ambjentet e Portit dhe në bord të anijeve.

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, Administrata Detare dhe Autoriteti Portual Durrës po marrin masa që Operatorët e Trageteve të normalizojnë kalendarin e lundrimeve drejt Italisë përfshirë mundësinë për të siguruar zëvendësim apo shtesë anijesh, duke respektuar të drejtën e pasagjerëve për rimbursim në rast anullimesh sipas legjislacionit dhe standarteve të transportit detar.

Për efekt të situatës dinamike në këtë sezon të ngarkuar lundrimesh, do të vijojmë të informojmë qytetarët dhe përdoruesit e Portit për çdo përditësim në orët dhe ditët në vijim.

Ju falenderojmë për mirëkuptimin!

240395641 845099856139005 8839118885617981676 n
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img