Vazhdojnë protestat në Francë, jelekverdhët nuk ndalen

Publikuar tek: bota, më 19:48 19-01-2019 Vazhdojnë protestat në Francë, jelekverdhët nuk ndalen

Protestat e jelekëverdhëve në Francë vazhdojnë të mos ndalen.

Për shtunën e dhjetë radhazi, ata kanë dalë të protestojnë.

Ndërkohë bizneset ankohen për humbjet për shkak të mbylljes së aktiviteteve për arsye sigurie.

Njësoj si të shtunën e kaluar janë 80 mijë agjentët e vendosur në gatishmëri, nga të cilët pesë mijë vetëm në Paris.

Ministri i Brendshëm Kastane i konsideroi qesharake akuzat se policia ka ushtruar dhunë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U vra mizorisht pak ditë më parë, Polonia përcjell kryebashkiakun për në banesën e fundit
INDINJATË në Spanjë, u lirua pasi vrau gruan, ekzekuton edhe të dashurën avokate dhe vetëvritet »
Article Logic
Execution time: 0.011938810348511
array(1) { ["section"]=> string(60) "vazhdojne-protestat-ne-france-jelekverdhet-nuk-ndalen-149482" }