Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Vatra zjarri në pyjet e Shqipërisë, flakët rrezikojnë shtëpitë në Polis të Librazhdit, në Drenovë u afrohen puseve të naftës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr ka rënë ditën e sotme në fshatin Polis, në Librazhd. Flakët rrezikojnë disa shtëpi aty pranë, si dhe kabinën elektrike, e cila furnizon me energji elektrike fshatin.

Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve, të cilat favorizohen edhe nga temperatuarat e larta.

Theksojmë se në malin e Tomorrit, prej ditës së djeshme vijon të jetë aktive vatra e zjarrit, duke djegur disa hektarë me pisha, ndërkohë është kërkuar ndërhyrje nga ajri, pasi zjarrfikësja e ka të vështirë të veprojë nga terreni i vështirë.

Po ashtu, një tjetër vatër zjarri është shënuar edhe në Drenovë, duke rrezikuar puset e naftës dhe varrezat aty pranë.

Më shumë

spot_img
spot_img