Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Vatër e re zjarri në Zhupan, flakët përhapen me shpejtësi në kodrat me ullinj, rrezikohen banesat

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një vatër e re zjarri është aktivizuar ditën e sotme në Fier. Flakët kanë një sipërfaqe me ullinj në kodrat e Zhupanit.

Raportohet se zjarri rrezikon banesat, të cilat ndodhen pranë vatrës aktive, ndërkohë flakët po përhapen me shpejtësi, të cilat favorizohen nga era.

Gjithashtu zjarri vazhdon të jetë aktiv në fshatin Gjorgos, ndërsa dhjetëra hektarë tokë me pisha janë shkrumbuar plotësisht.

Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen dhe neutralizimin e flakëve.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img