Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Vatër e re zjarri në Mallakastër, flakët shkrumbojnë 100 hektarë pyje dhe ullishte, rrezikohet një lagje e tërë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një vatër zjarri është aktivizuar sot në Mallakastër. Flakët me përmasa të mëdha janë prezente në fshatrat Gadurovë, Cerrilë dhe Selitë.

Si pasojë deri më tani janë djegur mbi 100 hektarë pyje dhe ullishte, ndërkohë që flakët po përhapen me shpejtësi për shkak të erës.

Zjarri i rënë rrezikon edhe lagjen Mushonjë në Cerrilë, ndërsa emergjencat civile dhe zjarrfikëset janë të angazhuar në terren për shuarjen e zjarrit dhe vënien e situatës në kontroll.

Më shumë

spot_img