Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

Vatër e madhe zjarri në Bushat, digjet shpati i malit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një vatër e madhe zjarri ka shpërthyer pasditen e sotme në sipërfaqet pyjore të malit të Zefjanës në Bushat.

Zjarri ka rënë në afërsi të fshatit Rranxa të Bashkisë së Vaut të Dejës, dhe aktualisht në vendin e ngjarjes ndodhen 8 zjarrfikëse nga Shkodra, Lezha, Malësia e Madhe dhe Vau Dejës.

Pjesë të zjarrit janë vënë nën kontroll duke parandaluar përhapjen në drejtim të banesavetë fshatit.

Flakët po përhapen me shpejtësi edhe për shkak të erës së fortë.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img