Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Vaskinën kundër Covid do ta bëjnë edhe fëmijët, ja shteti që pritet të nisë fushatën pas dy muajsh

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9c56ad2c2d9e6c0234f84ad1be2b1516

Izraeli do të përfshijë edhe fëmijët mbi 12 vjeç në grupet që do duhet të marrin vaksinën kundër koronavirusit.

Mediat e huaja bëjnë me dije se vaksinimi do të nisë brenda dy muajve nëse rezultatet tregojnë se ajo është e sigurt.

Izraeli u ka dhënë prioritet të lartë në vaksinim të moshuarve dhe të rinjve me probleme shëndetësore apo që punojnë në sektorë me rrezikshmëri të lartë nga infektimi me Covid-19.

Rreth 7,7 për qind e popullatës izraelite janë mes moshës 12 dhe 16 vjeçare, sipas statistikave zyrtare.

Më shumë

spot_img
spot_img