Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

‘Vasilika Hysi shfrytëzon postin’, deputeti Kostaq Papa largohet nga grupi demokrat: Nuk merrem me asnjërin që bën bythlëpirje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i opozitës së re parlamentare Kostaq Papa sot është larguar nga grupimi demokrat.

albsig

 Papa akuzoi për pseudodemokraci grupimin ku bën pjesë të cilët tha se veprojnë në bazë të përfitimeve personale.

Sakaq gjatë fjalës së tij në Kuvend ai ka kërkur të dorëhiqet zv.kryetarja e parlamentit Vasilika Hysi, pasi sipas tij ajo i ka hequr fjalën, të paktën në 3 raste.

“E lëshoj grupin parlamentar dhe jap dorëheqje prej tij duke i lënë paudhësitë politike, duke i falënderuar për bashkëpunimin po i lë në pseudodemokracinë e tyre që paraqesin të fshehur realitetin. Nuk kam ndërmend të merrem me asnjërin realisht as me prezantime fiasko papagalli por me fenomene politike dhe fshehjen që duan t’i bëjnë demokracisë dhe fasadës që duan të veshin veprimet jo korrekte të shtetit për përfitime personale, më falni për fjalën për bythlëpirje”, deklaroi Papa.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img