Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Vasili shpërthen ndaj Bashës: Kryemashtruesi vulëhumbur i demokratëve! Gënjeu për djegien e mandateve dhe për zgjedhjet lokale, kërkon të fshihet në brekushet e Edi Ramës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka shpërthyer në akuza ndaj kryedemokratit Lulzim Basha, të cilin e cilëson si “kryemashtrues vulëhumbur të demokratëve”.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili thotë se Basha mashtroi LSI-në për djegien e mandateve, duke thënë se kishte mbështetjen e “Planit Gjerman”, por në fakt kishte planin e Edi Ramës, duke ia dhënë Parlamentin në “pjatë” kryeministrit.

Ai shprehet se kryedemokrati gënjeu LSI-në edhe për braktisjen e zgjedhjeve lokale, ndëkrohë që nuk kishte marrë asnjë mbështetje ndërkombëtare. Sipas tij, Basha ra dakord edhe për fushatë të përbashkët me LSI-në, por u shmang dhe nuk bëri asnjë takim të vetëm, madje nuk mori pjesë as në takimin përmbyllës të LSI-së.

Postimi i plotë:

Te vertetat shkaterruese perballe kryemashtruesit vulehumbur te demokrateve!

KryeGenjeshtarit vulehumbur te demokrateve Lulzim Basha, qe ka genjyer paturpesisht e genjen per LSI po i perball te vertetat, te cilave ai kerkon tu beje bisht dhe tu shpetoje duke u futur ne brekushet e Edi Rames.

Kryegenjeshtari ka genjyer ne menyre te pacipe per 4 vjet rresht, qe nga 17 maji i 2017 ku u ul ne tavoline fale LSI dhe ku menjehere me pas u shnderrua ne zorren qorre dhe vegel te Edi Rames dhe ku e sulmoi LSI-ne ne zgjedhjet e 2017 me cdo mjet e bile me shume se Rama vetë.

LSI degjoi mashtrimet e tij per djegien e mandateve dhe i dogji ato sepse mashtruesi rrihte gjoksin se gjoja kishte mbeshtetjen e gjoja Planit Gjerman, por ne fakt kishte planin e Edi Rames duke i dhene parlamentin ne pjate atij.

Kryemashtruesi e genjeu akoma me poshtersisht LSI- ne edhe per braktisjen e zgjedhjeve lokale, nderkohe qe nuk kishte marre asnje mbeshtetje nderkombetare, por vetem detyren per zbatimin e planit te Edi Rames per ti dhene edhe pushtetin lokal.

Kryemashtruesi genjeu edhe per gjoja bllokimin e bashkive qe nuk do ti dorezoheshin kurre Rames e ku ja dhuroi me shume qejf dhe pa asnje rezistence atij, sipas planit te Edi Rames.

Kryemashtruesi nuk pranoi as te regjistrohej per pjesmarrje ne zgjedhje lokale ne 18 tetor 2019, sipas dekretit te shtyrjes se zgjedhjeve nga Presidenti Meta, sepse ishte ne kulm te pazarit me Edi Ramen dhe preu ne bese LSI-ne, opoziten dhe Presidentin.

Mashtruesi ra dakord per fushate te perbashket me LSI ne 25 prill ne te gjithe qarqet e vendit.

Por mashtruesi pengoi, refuzoi, u shmang dhe nuk beri as edhe nje takim te vetem, bile me urdher te Edi Rames nuk mori pjese as ne mitingun e mbylljes se fushates se LSI- se.

Mashtruesi i keshilluar nga kompania izraelite, qe i dha Edi Rama kordinoi me izraelitet e Rames per te demtuar LSI me cdo forme e cdo menyre.

108 mije votat e LSI jane te gjitha grushte  ne surrat per kryemashtruesin ordiner, qe kishte bere plan ti asgjesonte se bashku me binjakun e tij Edi Rama.

Kur LSI bëri denoncimin e shekullit për inceneratorët,  kryemashtruesi i shitur shfaqej live, dhe pengonte qellimisht transmetimin live e këtyre denoncimeve shumë të rënda kunder Edi Ramës dhe kjo u prishte pazarin e hajduteve qe te dyve.

Kryemashtruesi me porosi te Edi Rames nuk mbeshteti kurre publikisht denoncimet shume te renda te inceneratoreve te bera nga LSI  ndersa LSI me luajalitet ka mbeshtetur cdo denoncim per korrupsion te bere nga PD.

Kryemashtruesi pengoi egersisht pjesmarrjen e LSI ne Komisionin Parlamentar Hetimor për hetimin  incenenatorëve sepse LSI do te nxirrte ne shesh deri ne fund aferen kriminale te inceneratoreve, qe i prishte pazarin e madh midis kryemashtruesit dhe Rames.  pasi LSI ishte denoncuesja me e madhe e kësaj afere.

Keto jane vetem disa te verteta, qe i nxjerrin bojen kryemashtruesit si nje sejmen ne sherbim te Edi Rames dhe kunder te gjithe demokrateve, lsi-stave dhe qindra mijra qytetareve te ndershem qe vidhen e plackiten cdo sekonde nga mafia ne pushtet e ndihmuar  pa u lodhur nga kryemashtruesi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img